Tag Archives: Silvio Berlusconi

Berlusconi shtrohet me urgjencë në spital, futet në terapi intensive

Silvio Berlusconi, mëngjesin e ditës së sotme është shtruar në spitalin në San Raffaele. Mediat e huaja bëjnë me dije ai ndodhet në terapi intensive për probleme kardiovaskulare. Gjendja e ish-kryeministrit aktualisht është stabël. Berlusconi ishte shtruar më parë në spital në janar 2022, kur iu nënshtrua një sërë kontrollesh që zgjatën tetë ditë. Rreth një vit e gjysmë më …

Read More »

Silvio Berlusconi: Komentet për pushtimin rus janë keqinterpretuar

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi deklaroi të enjten e 20 tetorit se komentet e tij mbi luftën e Rusisë kundër Ukrainës ishin keqinterpretuar dhe “të nxjerra jashtë kontekstit”. “E gjithë kjo është nxjerrë jashtë kontekstit. Është përhapur pa e ditur kuptimin e fjalëve të mia, me qëllimin e vetëm për të përhapur shpifje dhe dezinformata”, tha ish-lideri 86-vjeçar. Të mërkurën, agjencia …

Read More »