Tag Archives: shtetësia ruse

Miliarderi rus Tinkov heq dorë nga shtetësia ruse, e quan Rusinë fashiste

Manjati rus Oleg Tinkov thotë se ka hequr dorë nga shtetësia për shkak të rezervave të tij për luftën në Ukrainë. “Kam marrë vendimin për të hequr shtetësinë ruse. Unë nuk mund dhe nuk do të lidhem me një vend fashist, që filloi një luftë me fqinjin e tij paqësor dhe duke vrarë njerëz të pafajshëm çdo ditë”, shkroi Tinkov …

Read More »