Tag Archives: Shefi Shatbit

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të ushtrisë ruse, bisedon me homologun britanik dhe atë amerikan

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të ushtrisë ruse, Valeriy Gerasimov, ka biseduar sot me shefin e Shtabit të Mbrojtjes britanike, Tony Radakin dhe me kreun e Shtabit të ushtrisë amerikane, Mark Milley. Ministria ruse e Mbrojtjes, ka njoftuar se Radakin dhe kolegu i tij britanik kanë diskutuar për pretendimet se Ukraina po prodhon bombën e pistë. Radakin ka hedhur poshtë …

Read More »