Tag Archives: Sepp Blatter.

Blatter tregon anën e errët të futbollit: Sarkozy vendosi ku do luhet Botërori, pastaj Katari i bleu Francës avionë me vlerë 15 miliardë dollarë

Botërori që do të luhet në Katar, fillon pas pak ditësh dhe për gjithçka ka folur më në fund ish-presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter, i cili pretendon se nuk e ka mbështetur asnjëherë këtë zgjedhje. Së fundi, në një intervistë për mediat angleze, Blatter zbuloi se çfarë ndodhi, dhe ai fajësoi një njeri për gjithçka që ndodhi. “Zgjedhja e Katarit …

Read More »