Tag Archives: Rusia po përpiqet të ndajë

Inteligjenca ukrainase: Rusia po përpiqet të ndajë vendin në dysh

Rusia po përpiqet të ndajë Ukrainën në dysh për të krijuar një rajon të kontrolluar nga Moska pasi dështoi të marrë nën kontroll të gjithë vendin, tha sot kreu i inteligjencës ushtarake ukrainase. “Në fakt, është një përpjekje për të krijuar Korenë e Veriut dhe të Jugut në Ukrainë”, tha Kyrylo Budanov në një deklaratë. Ai shtoi se Ukraina së shpejti …

Read More »