Tag Archives: Rusia i rikthehet

Rusia i rikthehet marrëveshjes së grurit

Rusia është rikthyer në Marrëveshjen e Ushqimit të Stambollit “pasi ka marrë garanci të mjaftueshme për ta bërë këtë.” Lajmin e ka bërë të ditur ministria ruse e Mbrojtjes. Pezullimi i përkohshëm i marrëveshjes u njoftua fundjavën e kaluar, pasi Kievi sulmoi anijet e Flotës së Detit të Zi dhe anijet civile në ujërat e Sevastopolit, siç njoftoi Moska. Sipas …

Read More »