Tag Archives: Ronaldos

Zbulohet oferta e ‘çmendur’ për Messin nga Arabia, më e lartë se ajo e Ronaldos

Për të ardhmen e Lionel Messit është folur shumë ditët e fundit. Dhe pikërisht pas eliminimit të PSG-së në Champions League, gjithçka tregon se argjentinasi nuk do të vazhdojë të luajë më në Parc des Princes. Mediat e huaja shkruajnë se një propozim tashmë është në tryezën e argjentinasit. Futbollisti dhe babai i tij, i cili vepron edhe si menaxher i Jorge Messi, kanë marrë …

Read More »

Nga Anglia: Manchester United gjobë të majme Ronaldos për deklaratat ndaj klubit

Cristiano Ronaldo do të gjobitet me të paktën 1 milion paund për intervistën e tij të dhënë me Piers Morgan, në të cilën ai sulmoi Ten Hag, klubin dhe standardet e klubit. Portugezi theu rrjetin ditën e djeshme me deklaratat e tij të shokuese ndaj klubit të tij aktual. Ronaldo donte me patjetër të largohej nga klubi gjatë merkatos verore, …

Read More »

Presidenti i Flamengos i mbyll derën Ronaldos

Flamengo është skuadra lider në futbollin e Amerikës së Jugut. Për ta vërtetuar janë shifrat dhe në veçanti triumfi i fundit në Libertadores në finale e fituar 1-0 ndaj Atletico Paranaense falë golit të Gabigol, titulli i dytë kontinental i fituar në tre vitet e fundit. Pas agjërimit të sukseseve në kompeticionin që zgjati që nga viti 1981, viti i …

Read More »

Juventusi rrezikon penalizim të rëndë, për shkak të Ronaldos

Është e ashtuquajtura “karta e Ronaldos”, ajo që lidhet me kontratën e portugezit, që sipas prokurorit të Torinos, klubi i Juventusit e ka fshehur, për t’i dhënë një shtysë të mëtejshme operacionit “Prisma”, si në atë kriminal ashtu edhe në atë sportiv. Sipas organeve disiplinore të futbollit italian, Juventus rrezikon një dënim me ulje pikësh në rënditjen aktuale të kampionatit, …

Read More »