Tag Archives: Rilindjen

NUK ËSHTË PAK TË MËRZISËSH NJËKOHËSISHT “RILINDJEN” DHE “FOLTOREN”

Astrit Patozi Kisha menduar ndoshta gabimisht se reforma në drejtësi ishte vetëm një kujtim i largët, pasi e konsideroja atë të vdekur, ngaqë çakejtë kryesorë të politikës e kishin sulmuar, ndukur, pickuar dhe çjerrë gjatë gjithë kohës, madje edhe përpara se ajo të lindte. Dhe gati isha bindur se ia kishin dalë në misionin dhe vendosmërinë e tyre për ta …

Read More »

A u zhgënjyen qytetarët me protestën e djeshme? Partia e Lirisë: Pjesëmarrja ishte “grusht” për Rilindje

Nënkryetari i Partisë së Lirisë Endrit Braimllari foli sot në studion e “Fax News” sa i takon protestës së djeshme të thirrur nga opozita. Braimllari e quajti një revoltë që e realizoi qëllimin e saj, terësisht ekonomike dhe që sipas tij dha një mesazh të fortë ndaj kësaj qeverie. Ai u shpreh me bindje të plotë se opozita do garantojë …

Read More »