Tag Archives: reagon Olta Xhacka

Shpërthimi në Stamboll, reagon Olta Xhacka: S’ka shqiptarë të lënduar, jemi pranë Turqisë në këtë ditë të dhimbshme

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ka reaguar pas shpërthimit që ndodhi në Stamboll, ku humbën jetën 6 persona. Ministrja Xhaçka thotë se Shqipëria qëndron pranë Turqisë në këyë ditë të vështirë. “Shokues shpërthimi në sheshin Taksim në Stamboll, Turqi. Lutjet  tona shkojnë për familjet e atyre që humbën jetën dhe shërim sa më të shpejtë të plagosurve. Ne qëndrojmë pranë …

Read More »