Tag Archives: Rames

Berisha: Opozita finalizon në orët që vijnë koalicionin më të fuqishëm. Ramës i ka mbetur vetëm…

Sali Berisha ka deklaruar se përpjekjet e Edi Ramës “për të shkuar i vetëm në zgjedhje dhe përjashtuar opozitën e vërtetë nga zgjedhjet, morën fund”. “Dështoi me turp! Opozita finalizon në orët që vijnë koalicionin e fuqishëm me të cilin i jep Edi Ramës dhe monizmit të tij, goditjen fatale më datë 14 maj. Ai mbetet në koalicion vetëm me …

Read More »

Açka- Ramës: Eja në Kuvend dhe shpjego ‘virgjinitetin’ tënd politik për patronazhimin e…

Deputetja e PD, Flutura Açka ka kërkuar që kryeministri Edi Rama të jetë i pranishëm në Kuvend dhe të shpjegojë akuzat e opozitës ndaj tij për çështjen e ish agjentit të FBI-së, Charles McGonigal. Nëpërmjet një reagimi në facebook, Açka shkruan se Rama duhet të bëjë një shpjegim absolut mbi këtë çështje. “Edi Rama duhet të vijë të shpjegojë “virgjinitetin” …

Read More »

PD e Berishës sulmon Begajn: Flet me gjuhën e Ramës, motoja ‘Fajin e ka Anglia’ papërgjegjshmëri!

PD e Rithemelimit e dënon gjuhën që përfaqësues të qeverisë, por edhe presidenti Bajram Begaj, kanë bërë ndaj deklaratave diskriminuese ndaj shqiptarëve të zyrtarëve britanikë. Zëdhënësja Floriana Garo akuzoi presidentin se nuk është i pavarur, dhe se flet në gjuhën e kryeministrit Rama  kur edhe ai tha se shqiptarët sulmohen prej politikave të brendshme nga zyrtarë të dëshpëruar britanik. Garo …

Read More »

PS rrëzon hetimin parlamentar për fluturimet e Ramës me avionë çarter

Socialistët rrëzuan të enjten në Konferencën e Kryetarëve një kërkesë të deputetëve të opozitës për hetim parlamentar lidhur me shpenzimet e udhëtimeve me avion çarter të kryeministrit Edi Rama, si dhe paralajmëruan ndryshime ligjore për ngritjen e komisioneve  hetimore. Kryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla i cilësoi kërkesat e opozitës “të pakufijshme”, por shtoi se mazhoranca po planifikonte të …

Read More »

“Do të bëjmë tërmet në 2023”/ Bylykbashi i përgjigjet Ramës

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi ka reaguar për deklaratën e kryeministrit Edi Rama një ditë më parë gjatë mbledhjes me ministra ku tha se në  “vitin 2023 do e bëjnë tërmet”. Në një postim në Facebook, Bylykbashi thotë se me këtë shprehje, mund t’i referohet vetëm zgjedhjeve të Dibrës dhe dosjes 184 për manipulimin e votës. Sipas deputetit demokrat, …

Read More »

Berisha: Ndjesa ishte mashtrim! I them Ramës ik, përndryshe revolucioni do të të kapë. Të hedhim në…!

Në ditën e fundit të 2022, kryeministri Edi Rama në një videomesazh i kërkoi ndjesë shqiptarëve për gabimet që ai mund të ketë bërë gjatë këtij viti. Por për kreun e PD, kjo ishte një mashtrim i radhës, pasi ndjesa e kreut të qeverisë jo vetëm që nuk ishte e sinqertë, por siç tha ai, Rama vodhi edhe natën e …

Read More »

Grupi i PD kërkon masë disiplinore ndaj Ramës

Grupi i Partisë Demokratike ka kërkuar një masë disiplinore ndaj kryeministrit Edi Rama. Sipas tyre sjellja e tij në seancën e sotme të Kuvendit ka qenë jo parlamentare. “Palaço , ordiner”, ishin fyerjet e Ramës ndaj deputetit Gazment Bardhi. Gjuha jo etike dhe termat ofendues kanë qenë shpesh të pranishme në Kuvend. Madje ka pasur dhe përjashtime të deeputetëve për …

Read More »

“Komision hetimor për charterin e Ramës”, PD: Nisja e punimeve për Teatrin, provokim

Partia Demokratike ka depozituar sot kërkesën për ngritjen e komisionit hetimor udhëtimet me charter. Lajmi u dha nga deputeti demokrat, Luçiano Boçi, i cili paralajmëroi kallëzime dhe denoncime për afera të ndryshme korruptive të qeverisë. “Shumë iniciativa ligjor e kemi dorëzuar në parlament, midis tyre ajo për parashkrimin që megjithëse është dorëzuar prej kohësh pengohen nga konferenca e kryetarëve. Kjo …

Read More »

Flamur Noka: Më 12 nëntor do t’i trokasim në derë Ramës, do e largojmë me protesta e greva

Numri dy i PD-së së Berishës, Flamur Noka, gjatë një interviste tha se ka vetëm një rrugë për të ndryshuar Shqipërinë dhe ajo rrugë është largimi i Ramës nga pushteti. “Ne po bëjmë betejë përballë Ramës dhe nuk kemi pasur iluzion këto vite se ai mund të ndryshojë. Edi Rama nuk ndryshon, ka vetëm një rrugë, largimi i tij për …

Read More »