Tag Archives: Qeveria miraton indeksimin

Qeveria miraton indeksimin e pensioneve, 10 mln € bashkive për menaxhimin e mbetjeve

Këshilli i Ministrave ka miratuar sot vendimin për indeksimin me 3.3% të pensioneve për të gjitha kategoritë. Lajmin e ka konfirmuar ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj. Për tre muaj, të gjithë pensionistët të cilët e kanë pensionin sa gjysma e pagës minimale ose më pak, do të marrin 3.000 lekë. Masa u njoftua fillimisht nga kryeministri Edi Rama …

Read More »