Tag Archives: protesten

Berisha njofton protestën tjetër: Të gjithë para Parlamentit të hënën, të kalojmë nga beteja në betejë

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha në mbyllje të fjalimit të tij ka njoftuar se ditën e hënën, që do të zhvillohet seanca plenare, të gjithë protestuesit do të zhvendosen përpara Parlamentit. “Dita e hënë është ditë parlamenti. Revolucioni na fton, të gjithë para parlamentit. Populli i protestës, populli i fitores, të gjithë të bashkohemi të kalojmë nga beteja në …

Read More »

Berisha: SHBA, BE dhe mbarë bota po presin me interes të madh protestën e së shtunës

Sali Berisha, nga selia blu një ditë para protestës së thirrur prej tij, u shpreh se protesta nesër po pritet me interes të madh nga SHBA dhe BE. ‘Protesta e ditës së nesërme, thirrja e saj ka një impakt të jashtëzakonshëm tek qytetarët shqiptarë dhe pritet me një interes të madh në mbarë botë. Mund tu them se kjo është …

Read More »

“Nesër, dita kur do të thuhen të vërtetat e mëdha”, Vasili për protestën: Kush nuk do tritolin dhe hajdutërinë e Ramës të dalë në Bulevard

Deputeti i Partisë së Lirisë Petrit Vasili, e ka quajtur ditën e nesërme, kur edhe do të mbahet protesta e thirrur nga opozita, si dita e së vërtetës së madhe. Në një postim në Facebook, Vasili u shpreh se nesër në Bulevard do të jenë të jenë të gjithë ata që duan ligjin e Kushtetutën dhe jo tritolin e kriminalizimin …

Read More »

Lindita Nikolla: Koha jote ka mbaruar. Berisha: Po vazhduat kështu protestën tjetër do e bëjmë para Parlamentit

Sali Berisha ka dalë sërish të flasë në foltoren e Kuvendit, duke akuzuar mazhorancën se po vjedh shqiptarët. Ai deklaroi se qeveria shqiptare gjatë këtyre viteve nuk ka bërë asgjë për qytetarët, vetëm se po i largon përditë. Ndërkohë që ka paralajmëruar edhe një tjetër protestë para parlamentit, në momentin që Kryetarja e Kuvendit i ka kujtuar kohën që po …

Read More »