Tag Archives: Prokurorinë e Torinos.

Mashtrim me vlerë 20 milion euro/ Prodhoheshin në Shqipëri e shiteshin për firmato në Itali, shkatërrohet skema me këpucët “false”

Një mashtrim me vlerë 20 milionë euro është zbuluar nga autoritetet italiane gjatë një operacioni masiv të realizuar nga Guardia di Finanzia. Sipas burimeve nga mediat italiane, gjatë operacionit u sekuestruan 600 mijë këpucë me etiketën “Made in Italy” të prodhuara nga Kina, Shqipëria dhe Rumania. Operacioni filloi javët e fundit kur në disa qendra tregtare të kryeqytetit piemontez të …

Read More »