Tag Archives: prodhimi eshte rritur

Rusisë po i mbarohen pajisjet luftarake? Medvedev: Mos shpresoni kot, prodhimi është rritur

Ish-presidenti rus, Dmitry Medvedev është shprehur të hënën se prodhimi i armëve dhe pajisjeve të tjera luftarake në vend po rritet. Deklaratën Medvedev e ka bërë në kanalin e tij në Telegram. Medvedev, një aleat i vendosur i presidentit rus Vladimir Putin e bëri deklaratën si reagim ndaj raportimeve të fundit nga analistë perëndimorë të mbrojtjes, sipas të cilëve, Rusisë …

Read More »