Tag Archives: pro

Vuçiç: Jam pro liberalizimit të vizave për Kosovën, arsyen nuk e them

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç është shprehur pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Komentet Vuçiç i bëri teksa foli ditën e sotme lidhur me afatin për ndërrimin e targave për qytetarët serbë, që skadon më 31 tetor. “Jam shumë pro që t’u jepet një regjim pa viza dhe do ta mbështes gjithmonë dhe në çdo moment, siç kam bërë gjithmonë, …

Read More »