Tag Archives: Primaret e Berishes

Garoi në ‘Primaret’ e Berishës, kalon me Alibeajn/ 2 kandidatë opozitarë në Korçë, konfirmohet mjeku Gjegji Gjata për PD

Gjergji Gjata, kandidati i ‘Primareve’ të Berishës, ka ndërruar krah dhe do të futet në garë për bashkinë e Korçës për grupin e Alibeajt. Gjata është ‘ofruar’ vetë që të kandidojë për grupin e Alibeajt dhe sot ai është konfirmuar. Gjata u fut në garën e primareve në Korçë, por nuk arriti të fitonte. Ai siguroi vetëm 426 vota, ndërsa …

Read More »

Primaret e Berishës, Julian Deda: Të përballem me një politikan është e vështirë, por unë jam i ‘regjur’ me gara

Julian Deda është një nga kandidatët për postin e kryebashkiakut të Tiranës, në primaret e Partisë Demokratike. Eksperienca në skenat shqiptare sipas Dedës, shërben si përvojë edhe me elektoratin.“Nuk ka garë të lehtë, edhe në profesionin tim ka qenë një garë me veten dhe publikun, pra jam i regjur me këto gara. Të përballesh me një politikan është e vështirë, …

Read More »

Zgjedhjet e 14 majit/ Primaret e Berishës në PD, zbulohen disa prej kandidatëve në Korçë

Ndërkohë që jemi me tepër se një muaj larg datës 4 Dhjetor, atëherë kur pritet të mbahen dhe primaret brenda Partisë Demokratike të Shqipërisë duket se kandidatët që do të marrin pjesë në këtë proces kanë nisur të zbulohen. Në Korçë pritet të marrë pjesë në primare Ledina Alolli, pedagoge në Universitetin e Korçës por edhe ish kandidate për deputete …

Read More »