Tag Archives: Presidenti i Flamengos

Presidenti i Flamengos i mbyll derën Ronaldos

Flamengo është skuadra lider në futbollin e Amerikës së Jugut. Për ta vërtetuar janë shifrat dhe në veçanti triumfi i fundit në Libertadores në finale e fituar 1-0 ndaj Atletico Paranaense falë golit të Gabigol, titulli i dytë kontinental i fituar në tre vitet e fundit. Pas agjërimit të sukseseve në kompeticionin që zgjati që nga viti 1981, viti i …

Read More »