Tag Archives: planin

Tensionet Kosovë-Serbi, reagon Rama: Mbështesin planin franko-gjerman, duhet dialog i palodhur

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas situatës së tensionuar në veri të Kosovës pas largimeve masive të serbëve nga institucionet e Kosovës dhe dorëheqjes së kryetarëve të komunave serbe dhe daljes nga Kuvendi të deputetëve të Listës Serbe. Në një postim në Twitter, Rama shkruan se mbështet plotësisht idenë themelore të planit Franko-Gjerman për vetëpërmbajtje dhe dialog dhe qendrimet e …

Read More »