Tag Archives: përfshirë

Irani po përgatitet të dërgojë armë në Rusi, përfshirë raketa balistike

Irani po përgatitet të dërgojë rreth 1 mijë armë shtesë në Rusi, duke përfshirë raketa balistike me rreze të shkurtër tokë-tokë dhe më shumë dronë sulmues, për t’i përdorur në luftën kundër Ukrainës. Lajmi u bë i ditur në një deklaratë të dhënë nga zyrtarë nga një vend perëndimor që monitoron nga afër programin e armëve të Iranit, për median …

Read More »