Tag Archives: paralajmërohet ciklon i fuqishëm

Rikthehet dimri nw Europë! Meteorologët tregojnë çfarë e pret Shqipërinë në ditët në vijim

Pas një kohe të gjatë të motit pranveror në Evropë pritet rikthimi e temperaturave të ulëta dhe reshjeve të borës edhe pse jemi zyrtarisht në fillim të pranverës. Masa ajrore të ftohta me orirgjinë polare së bashku me lagështinë e Atlantikut pritet të kushtëzojnë reshje shiu, por edhe bore në shumë pjesë të Kontinentit Evropian duke filluar që nga Britania …

Read More »