Tag Archives: paralajmerimi i Turqise

Ministri i Jashtëm grek: Paralajmërimi i Turqisë është i qartë, Greqia mund të bëhet një tjetër Ukrainë

Pas vizitës së tij në Kiev, kreu i Ministrisë së Jashtme greke i barazoi reagimet e Turqisë me veprimet e Federatës Ruse në Ukrainë. Nikos Dendias deklaroi se Turqia ka adoptuar plotësisht metodat e Rusisë, duke kërcënuar Athinën. Lajmi u bë i ditur nga gazeta greka “Ekathimerini”, duke cituar editorialian e Dendias. “Lufta propagandistike dhe sulmet personale kundër lidershipit të …

Read More »