Tag Archives: “Pajisje e dyshimtë”

“Pajisje e dyshimtë”, 10 anije ushtarake shqiptare dhe të NATO-s rrethojnë Karaburunin

Një pajisje e dyshimte është gjetur para disa ditësh në ishullin e Karaburunit. Sot 10 anije luftarake të ushtrisë shqiptare dhe të NATO-s kanë patrulluar në këtë ishull. Sipas ekspertit të kriminalistikës Evin Karamuço, ka thënë se bëhet fjalë për një pajisje elektronike shumë funksionale që përdoret që nga përgjimi e deri tek bllokimi i valëve, shkruan Abcnews.a. “Ka filluar …

Read More »