Tag Archives: nuk raportohen deme

Tërmeti ‘shkund’ shtetin pranë Shqipërisë, ja sa ishte magnituda

Sërish lëkundje tërmeti në Greqi. Mediat greke raportojnë se një tërmet prej 3.4 ballësh të shkallës Rihter ka ndodhur mëngjesin e së premtes në orën 07:22 në zonën detare të Kefalonisë pranë Lixourit. Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra e tërmetit ndodhet 8 km në jug jugperëndim të Lixourit dhe thellësia fokale e tij llogaritet në 5 km. Për fat të mirë nuk …

Read More »