Tag Archives: nuk ofruan asgjë premtuese

Kremlini: Bisedimet e paqes nuk ofruan asgjë premtuese

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov ka deklaruar mbi bisedimet e zhvilluara me Ukrainën në Turqi dje dhe ka hedhur poshtë çdo shpresë për një përparim, raporton BBC. Rusia pohoi se synonte të zvogëlonte aktivitetin e saj ushtarak në Kiev dhe Chernihiv, ndërsa Ukraina tha se do të merrte në konsideratë statusin e shtetit neutral, një nga kushtet e Moskës. “Ajo që …

Read More »