Tag Archives: nipi i ‘Çipurit’

Atentati ndaj Ines Hajrulla, dënohet me burg përjetë nipi i ‘Çipurit’, ja sa vite burg kërkon Prokuroria për 4 anëtarët e grupi “Çam”

Tre vite nga sulmi me armë ndaj Ines Hajrulla dhe dy miqve të tij në Vlorë, gjykata e këtij qyteti i ka dhënë fund shqyrtimit gjyqësor ndaj 5 të pandehurve, duke kaluar në konkluzionet përfundimtare të prokurorisë. Përfaqësuesja e akuzës, Elona Alvora, pak ditë më parë lexoi pretencën për 5 të pandehurit, duke i kërkuar gjykatës deklarimin fajtor dhe dënimin …

Read More »