Tag Archives: ne spital

Aksident në rrugën e Selenicës, dy persona dërgohen me urgjencë në spital

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën e Selenicës në Vlorë, ku janë plagosur 2 persona. Burime bëjnë me dije se aksidenti ka ndodhur në afërsi të kthesës  së Armenit ku janë përfshirë 2 makina. Mësohet se një automjet si pasojë e shpejtësisë së lartë ka goditur nga pas një makinë tjetër, kjo e fundit la përfunduar në …

Read More »

Covid-19 në Shqipëri/ Bien infeksionet, nuk ndryshon numri i të shtruarve në spital

Në 24 orët e fundit në vendin tonë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga Covid-19. Kështu bën me dije Ministria e Shëndetësisë, ndërsa raporton se numri i infeksioneve ka pësuar një rënie të lehtë. Nga 1,227 testime të kryera, 64 qytetarë kanë rezultuar pozitive. Numrin më të lartë të rasteve të reja e kanë bashkitë: Tiranë, Sarandë dhe Fier. Ndërkohë …

Read More »

Shkolla kthehet në arenë boksi në Korçë, dy nxënës përfundojnë në spital

Njoftimi i policisë: Korçë/Informacion paraprak. Mesditën e sotme, jemi njoftuar se në lagjen nr. 17, Korçë, në ambientet e një shkolle të mesme, janë përfshirë në një konflikt tre nxënës, të cilët për pasojë kanë marrë dëmtime fizike. Dy prej tyre, aktualisht po marrin mjekim në Spitalin e Korçës dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve. Autori i dyshuar i ngjarjes, …

Read More »

Përfshihet nga flakët banesa në Elbasan, i moshuari dërgohet në spital

Një i moshuar ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore pasi banesa e tij u përfshi nga flakët dhe gjithashtu dhe ai vetë. Policia thotë se rreth orës 12:15, në fshatin Kuqan, Elbasan, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit N. K. Si pasojë është djegur pjesërisht banesa dhe është dëmtuar nga flakët shtetasi N. K., 85 vjeç, i cili ndodhet …

Read More »

Lajm i mirë në Kosovë, ulet numri i pacentëve të infektuar në spital

Gjashtëdhjetë e katër pacientë me koronavirus, të shtrirë në spitalet e Kosovës, janë në gjendje të rëndë, bëri të ditur të premten Shërblimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK). Shifra paraqet rënie të lehtë krahasuar me një ditë më parë, kur në trajtim intensiv ishin 78 pacientë. Në njoftimin e SHSKUK-së po ashtu bëhet e ditur se në trajtim …

Read More »

Kamioni përplas motorin në Tiranë, plagoset 20-vjeçari, dërgohet me urgjencë në spital

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në Tiranë. Policia njofton se një mjet kamion me drejtues shtetasin M. B., ka përplasur motorrin me drejtues shtetasin K. H., 20 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. Tiranë/Informacione paraprake Më datë 13.08.2021, rreth orës 17:45, tek Ura e Beshirit, një mjet kamion me drejtues shtetasin M. B., …

Read More »