Tag Archives: në Rusi dhe Bjellorusi

Moska nuk mban premtimin/ Britania: Forcat ruse po kthehen në Rusi dhe Bjellorusi

Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar tha se njësitë ruse po detyrohen të kthehen në Rusi dhe Bjellorusi për t’u riorganizuar e rifurnizuar dhe paralajmëroi se reduktimi i forcave në terren mund të nënkuptojë më shumë sulme raketore. Premtimi rus është pritur me skepticizëm nga shumë njerëz, pasi forcat ruse vazhdojnë të bastisin shtëpitë e banorëve vendas, të arrestojnë aktivistë pro-ukrainas …

Read More »