Tag Archives: Ndahet nga jeta dhe albanologu i njohur

Ndahet nga jeta profesori dhe albanologu i njohur, Rama: U prehtë në paqe!

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin e tij social ‘Facebook’ një homazh të Enver Robellit, kushtuar albanologut Peter Bart. Rama shkruan se albanologu Bart meriton respekt dhe mirënjohje. Një homazh prekës i Enver Robellit për të ndjerin Peter Bart, albanologu që meriton të gjithë respektin e mirënjohjen tonë, përshkruar mrekullisht në artikullin bashkëngjitur! “U prehtë në paqe”, shkruan Rama. …

Read More »