Tag Archives: Ministri turk

Ministri turk kërcënon Greqinë: Athina e di mirë se çfarë do të thotë të mos pajtohesh me Ankaranë

Mediat greke raportojnë sot për një “sulm” të ri ndaj Greqisë, kryeministrit Kyriakos Mitsotakis dhe ministrit të Jashtëm, Nikos Dendias nga ana e homologut të tij turk Mevlut Çavusoglu, pak orë pas incidentit me skafin turk në Samos. “Mitsotakis premtoi të fokusohej në agjendën pozitive, por ai nuk e mbajti këtë premtim,” tha fillimisht Cavusoglu, duke folur në një aktivitet …

Read More »