Tag Archives: Miliarderi

Miliarderi heq dorë nga shtetësia ruse: Nuk mund të bashkëpunojë me një vend fashist, që filloi një luftë me fqinjin e tij paqësor

Miliarderi rus, Oleg Tinkov, ka hequr dorë prej shtetësisë ruse, për shkak të luftës së nisur nga Moska në Ukrainë. Ai, po ashtu, ka dënuar “fashizmin e Putinit”, duke iu referuar presidentit rus, Vladimir Putin. Tinkov e ka themeluar bankën online, Tinkoff, një prej ofrueseve më të mëdha të kredive. Aktualisht kjo bankë ka mbi 20 milionë konsumatorë. Përmes një …

Read More »

Miliarderi që lan enët dhe tualetin, profili i vjehrrit të kryeministrit britanik

Ai mund të ketë pasuri në vlerë rreth 3.9 miliardë funte, por jeton thjesht, duke preferuar ta përdorë pasurinë e tij vetëm për të blerë libra. Ky është vjehrri i personit më të përfolur të ditëve të fundit, kryeministrit aktual të Britanisë së Madhe, Rishi Sunak. Në vitin 1981, Narayana Murthy themeloi kompaninë e softuerit teknologjik Infosys, një shumëkombëshe 9.6 …

Read More »