Tag Archives: mediu

Mediu kundër primareve brenda PD-së për zgjedhjet lokale: Nuk funksionon…

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu thotë se nuk ka diskutuar ende me Sali Berishën për aksionin opozitar. Ai nënvizoi se në zgjedhjet e ardhshme lokale, opozita duhet të hyjë me një kandidat duke dalë kështu kundër primareve brenda PD-së për përzgjedhjen e kandidatëve. Sipas tij në këtë proces duhet të përfshihen edhe partitë e tjera opozitare apo qoftë kandidatë …

Read More »

Mediu: Është folur në emër të popullit! Venezuela dhe Shqipëria me historinë më fatkeqe

Kreu i Partisë Republikanë, Fatmir Mediu teksa ka komentuar projektligjin për bashkëqeverisjen në Kuvend, deklaroi se liria dhe të drejtat nuk mund të jepen dhe kontrollohen nga qeveria. Mediu theksoi se shpeshherë është folur në emër të popullit, ndërsa bëri një krahasim të Shqipërisë me Venezuelën duke u shprehur i keq-ardhur për situatën e mjerueshme që sipas tij ndodhet vendi.“Liria …

Read More »

“Vendimi për Mediun i turpshëm”/ Nëna e 7-vjeçarit që humbi jetën në Gërdec i bën thirrjen e fortë Yuri Kim

Vendimi i GJKKO-së për të mbyllur çështjen e Fatmir Mediut për dosjen e ‘Gërdecit’ ka sjellë reagimin e ashpër edhe të Zamira Durdës, e cila humbi djalin e saj 7-vjeçar nga shpërthimi i fuqishëm. Ajo shprehet e zhgënjyer nga refuzimi i kërkesës së SPAK nga GJKKO, pasi shpresonte shumë se drejtësia do të vihej në vend. Vendim i turpshëm dhe …

Read More »