Tag Archives: masat e marra

Moti i keq/ Autoriteti Portual Durrës: Janë marrë të gjitha masat për sigurimin e anijeve të ankoruara

Nisur nga moti i paqëndrueshëm që ka përfshirë Gjirin e Durrësit, në port, Autoriteti Portual Durrës deklaron se janë marrë të gjitha masat për sigurimin e anijeve që ndodhen të ankoruara në kalatat portuale. Tragetet që operojnë me linjën Durrës-Bari dhe anasjelltas kanë mbërritur në portin e Durrësit sipas parashikimeve. Nisjet mbrëmjen e kaluar nga të dyja anët e Adriatikut …

Read More »