Tag Archives: ligji per dosjet

Ligji për Dosjet, Meta: Rama ka qenë bashkëpunëtor i ish-Sigurimit të Shtetit

Kryetari i Partisë së Lirisë është shprehur se kryeministri Edi Rama ka qenë bashkëpunëtor i ish-Sigurimit të Shtetit, pasi sipas tij ai ka qenë piktor i një reviste të kohës. Komentet Meta i bëri në Top Neës, ku ishte i ftuar, teksa theksoi se ligji për “Hapjen e Dosjeve” u bë për të goditur atë politikisht. Meta shtoi se gjithçka …

Read More »

Ngjela nxjerr në skenë detajin e “bombë”: Hapja e dosjeve nuk është kërkesë e politikës shqiptare

Ndryshimet për ligjin e Dosjeve, a janë një kurth për nxjerrjen e Metës nga politika apo qëllim për të hapur Dosjet?! Kjo është pyetja e shtuar mbrëmjen e  djeshme në “Open”, të cilës avokati Spartak Ngjela iu përgjigj duke thënë se hapja e Dosjeve është bërë me vonesë dhe se duhej të ishte bërë më parë. Ai thotë se nuk …

Read More »