Tag Archives: liberalizimit te vizave

Begaj mirëpret hapin e radhës drejt liberalizimit të vizave për Kosovën

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka mirëpritur hapin e radhës nga Këshilli i Bashkimit Evropian lidhur me liberalizmin e vizave për Kosovën. Ai pret që ky proces të përmbyllet në tërësi sa më parë në mënyrë që qytetarët e Kosovës të mund të lëvizin lirshëm në vendet e Evropës. Ministrat e Brendshëm të 27 vendeve të Bashkimit Evropian miratuan vendimin …

Read More »

Vuçiç: Jam pro liberalizimit të vizave për Kosovën, arsyen nuk e them

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç është shprehur pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Komentet Vuçiç i bëri teksa foli ditën e sotme lidhur me afatin për ndërrimin e targave për qytetarët serbë, që skadon më 31 tetor. “Jam shumë pro që t’u jepet një regjim pa viza dhe do ta mbështes gjithmonë dhe në çdo moment, siç kam bërë gjithmonë, …

Read More »