Tag Archives: kur do të zhvillohet

Thirret mbledhja e “Rithemelimit”, kur do të zhvillohet

Komisioni i Rithemelimit do të zhvillojë sot një mbledhje në ambientet e selisë blu. Takimi do të mbahet në orën 13:00. Mbledhja vjen pas zbardhjes së vendimit të gjykatës. Kujtojmë që gjykata njohu “Rithemelimin” dhe vendimet e marra në Kuvendin e 11 dhjetorit. Dy ditë më parë, kreu i grupit parlamentar, Enkelejd Alibeaj ankimoi vendimin e gjykatës, ku kërkoi prishjen …

Read More »

Caktohet data dhe ora, kur do të zhvillohet Asambleja e PS-së

Partia Socialiste do të mbledhë Asamblenë Kombëtare ditën e mërkurë në orën 17.00. Mbledhja do të zhvillohet online. Gjithashtu është zbardhur edhe rendi i ditës. Në fokus të mbledhjes janë punimet e Kongresit, i cili do të zhvillohet më 9 prill. Pikat, të cilat do të diskutohen në mbledhje janë: 1. Miratimi i vendimit për thirrjen e Kongresit të Partisë, …

Read More »