Tag Archives: kufiri shqiptaro grek

Kapet në kufirin shqiptaro grek kamioni me lëndë narkotike, shoferi gjendet i vdekur

Një kamion që transportonte lëndë narkotike është sekuestruar në kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë në zonën e Igumenicës. Mediat greke raportojnë se në kamion ndodheshin 59 kilogram marijuanë. Pasi policia ka mbërritur në vendbngjarje ka parë një kamion të parakuar anash rrugës, i cili ishte ndalur nga disa trafikantë të cilët kanë kërkuar që të vjedhin “mallin”. Në vendin e …

Read More »