Tag Archives: Izmir

Tërmeti i fortë shkund Izmirin, një i vdekur dhe disa të plagosur

Një tërmet me magnitudë 4.9 ballë të shkallës Rihter ka goditur lagjen Buça në provincën turke të Izmirit, raporton Anadolu Agency (AA). Tërmeti shkaktoi panik tek banorët dhe rrëzoi minaren e një xhamie, thanë zyrtarët. Një person humbi jetën dhe disa të tjerë u plagosën teksa po përpiqeshin të largoheshin nga shtëpitë e tyre në panik. Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive …

Read More »