Tag Archives: Idrizi

Idrizi, ironi me kandidatin e Berishës në Himarë: Flamuri pas tij s’ishte i Vorio Epirit, por vetullat e trasha të Fred Belerit!

Shpëtim Idrizi ka reaguar lidhur me deklaratat e Fredi Belerit, bërë sot në një lidhje skype me ABC News. Idrizi ironizon deklaratat e Belerit lidhur me flamurin e Vorio Epirit gjatë një takimi të këtij të fundit në ishullin Samos të Greqisë, ku nga pas shfaqej flamuri i Vorio Epirit. “Shqiponja në flamur nuk simbolizon shqiponjën shqiptare, as shqiponjën bizantine. …

Read More »

Kryetari i PDIU, Idrizi: Pse e refuzova ofertën e Berishës

Kryetari i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka thënë se marrëdhëniet e tij me kryetarin e Partisë Demokratike, Sali Berishën, janë të mira. Idrizi tha se partia që ai drejton vendosi të dalë më vete në zgjedhje, për shkak sipas tij të çështjeve teknike të ndërtimit të koalicionit, por sipas tij edhe të forcës që ka PDIU …

Read More »