Tag Archives: hisori

“Le Parisien” zbulon të gjitha detajet e kontratës së re, Mbappe bëhet sportisti më i paguar në histori

Kontrata që Kylian Mbappé nënshkroi majin e kaluar është më e rëndësishmja në historinë e sportit. As Messi me rinovimin e tij në vitin 2017 me Barcelonën nuk iu afrua shifrave të tilla. Gazeta “Le Parisien” ka pasur akses në kontratën e francezit dhe ka zbuluar sekretet e negociatave që u bënë çështje shtetërore, me ndërhyrjen e Emmanuel Macron, president …

Read More »