Tag Archives: heq dorë

Miliarderi heq dorë nga shtetësia ruse: Nuk mund të bashkëpunojë me një vend fashist, që filloi një luftë me fqinjin e tij paqësor

Miliarderi rus, Oleg Tinkov, ka hequr dorë prej shtetësisë ruse, për shkak të luftës së nisur nga Moska në Ukrainë. Ai, po ashtu, ka dënuar “fashizmin e Putinit”, duke iu referuar presidentit rus, Vladimir Putin. Tinkov e ka themeluar bankën online, Tinkoff, një prej ofrueseve më të mëdha të kredive. Aktualisht kjo bankë ka mbi 20 milionë konsumatorë. Përmes një …

Read More »

Miliarderi rus Tinkov heq dorë nga shtetësia ruse, e quan Rusinë fashiste

Manjati rus Oleg Tinkov thotë se ka hequr dorë nga shtetësia për shkak të rezervave të tij për luftën në Ukrainë. “Kam marrë vendimin për të hequr shtetësinë ruse. Unë nuk mund dhe nuk do të lidhem me një vend fashist, që filloi një luftë me fqinjin e tij paqësor dhe duke vrarë njerëz të pafajshëm çdo ditë”, shkroi Tinkov …

Read More »