Tag Archives: grupi i Alibeajt

PD jo vetëm me dy grupime, por tashmë dhe me dy seli, zbulohet godina ku do të qëndrojë grupi i Alibeajt

Partia Demokratike përveçse me dy grupime tashmë është e ndarë dhe me dy seli të ndryshme. Mësohet se pas vendimit të Gjykatës së Apelit, Enkelejd Alibeaj bashkë me grupin e deputetëve të tij kanë marrë ambiente të reja zyrash. Siç shihet edhe në foto, në hyrje është vendosur logoja dhe emri i Partisë Demokratike dhe selia e grupit të Alibeajt …

Read More »

Zgjedhjet e 14 majit, grupi i Alibeajt prezanton Dritan Sulën për Bashkinë Dimal

Grupi i PD-së së Enkelejd Alibeajt ka zyrtarizuar këtë të  martë një tjetër kandidat për kryetar Bashkie për zgjedhjet vendore të 14 majit. Bëhet fjalë për Dritan Sulën, i cili do të garojë për Bashkinë e Dimalit, ndërsa përballë tij nga grupi i Berishës është kandidati Gentjan Mice. Sula është një sipërmarrës, i cili është angazhuar në Partinë Demokratike që …

Read More »

Grupi i Alibeajt çon në ‘GJK’ mandatin e Xhaçkës: Rast unik, ku një ministre shpallet edhe investitore strategjike

Grupi i Alibeajt ka depozituar sot në Gjykatën Kushtetuese një kërkesë për shpalljen të pavlefshëm mandatin e deputetit për ministren për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka. Në një dalje për mediat, Gazmend Bardhi, është rast unik në botë kjo që ndodh në Shqipëri, ku një ministre shpallet dhe investitorë strategjike, ku i jepet pronë publike për të investuar …

Read More »

Zgjedhjet, Tritan Shehu: Nëse grupi i Alibeajt del më vete, gabim i rëndë! Ne i kemi kushtet të fitojmë të gjitha bashkitë

Deputeti i ‘Rithemelimit’, Tritan Shehu është i mendimit që kandidatët në zgjedhjet e 14 majit për Bashkitë, kandidatët duhet të jenë politik, teksa thekson se futen në zgjedhje për t’i fituar të gjitha bashkitë. I ftuar në emisionin ‘Studio Live’ në Report Tv  Shehu ka pasur edhe një mesazh për kolegët e “PD-së tjetër”, duke thënë se duhet të bashkohen …

Read More »