Tag Archives: Greva e urise

Greva e urisë nga pedagogët/ Rama: Shiksi i non-gratës paska marrë urdhër! Njerëz pa fe e pa atdhe

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas paralajmërimit të kreut të Sindikatës së Punonjësve në Universitete Sandër Kovaçi në lidhje me përshkallëzimin e protestës së pedagogëve. Rama shkruan e grevë urie për rritje rrogash bëjnë vetëm njerëz pa fe dhe atdhe që sipas tij, vetëm Shqipërisë nuk i shërbejnë. “Shiksi i NonGratës paska marrë urdhër për t’i dhënë ultimatum qeverisë me …

Read More »