Tag Archives: Fatos Lubonja

Fatos Lubonja: SHBA duhet të shpallë Edi Ramën non grata

Fatos Lubonja është shprehur se ish-zyrtari i arrestuar i FBI-së, McGonigal ka marrë 225 mijë dollarë nga zyrtarët shqiptarë, vetëm për të hetuar kundër opozitës. Komentet Lubonja i bëri teksa ishte i ftuar në rubrikën “Opinion” në Neës24, ku ka komentuar akuzat ndaj ish- zyrtarit të lartë të FBI, Charles McGonigal dhe lidhjen e tij më kryeministrin Rama dhe Shqipërinë. …

Read More »

Fatos Lubonja del me urgjencë nga Italia të mbrojë Metën: Budallenj na dini ne, spiunimi dhe lobingu s’janë krim. Në shtator fillon lufta

Fatos Lubonja ka dalë me urgjëncë për të mbrojtur Ilir Metën nga Italia, pasi SPAK bëri me dije se ka nisur hetimet ndaj ish-presidentit. Lubonja thotë se Ilir Meta s’ka bërë asgjë, në krahësim me Ramën. Sipas tij, spiunimi dhe lobingu në SHBA nuk janë krime. Kujtojmë që vetë Lubonja ka pas qenë akuzuar se ka spiunuar babanë e vet. …

Read More »

Fatos Lubonja i “zhgënjyer”: Nuk pamë atë uragan njerëzish në shesh, që na tha Berisha

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar protestën e Partisë Demokratike në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” duke theksuar se kjo ishte një provë për kreun e PD, Sali Berisha që të tregonte sa njerëz mund të mobilizojë forca e tij politike përballë Edi Ramës. Në emisionin “Open” në News24, Lubonja u shpreh se “prova e vërtetë e protestave është kur vërtet nuk …

Read More »

Një tjetër i zhgënjyer nga Kuvendi i Berishës, Lubonja: Vështirë se Berisha sjell frymë demokratike, PD duhet të emancipohet

Duket se edhe Fatos Lubonja është zhgënjyer me Sali Berishën. I ftuar në emisionin “Pikat mbi I” në News24, ndërsa ka komentuar Kuvendin Kombëtar të PD-së, ai ka deklaruar se ish-kryemistri Sali Berisha e ka të vështirë të sjellë frymë demokratike. Gjithashtu, sipas tij, ai e ka të vështirë se do të bëjë opozitë në Shqipëri. “Berisha ky është. Vështirë …

Read More »