Tag Archives: Euractiv

Arrestimi i Bllakos, Euractiv: Skandal korrupsioni prej 430 mln eurosh, më i madhi në Shqipëri deri më sot

Alqi Bllako, një deputet socialist, ka dhënë dorëheqjen nga mandati dhe po përballet me arrestimin për rolin e tij në një skandal korrupsioni prej 430 milionë eurosh në atë që mund të jetë skandali më i madh i korrupsionit të qeverisë në Shqipëri deri më sot. Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit (SPAK) lëshoi ??të martën një …

Read More »