Tag Archives: Eto’o

Eto’o parashikon finalen e Kupës së Botës

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kamerunit, Samuel Eto’o, ka dhënë një intervistë për kanalet zyrtare të Kupës së Botës. Përgjigjet e tij nuk do të lënë askënd indiferent. Deri në pesë skuadra nga kontinenti afrikan do të garojnë në Kupën e Botës: Senegali, Tunizia, Maroku, Gana dhe vetë Kameruni. Eto’o parashikon një turne të mirë për të gjithë: “Unë …

Read More »