Tag Archives: eleminoi

Ukraina: Rusia eleminoi bukën për 7 milionë njerëz në botë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Europian i bëjnë thirrje Rusisë që të heqë pezullimin e marrëveshjes për eksportin e grurit nga Ukraina. Përfaqësuesi i lartë i unionit për politikë të jashtme, Josep Borrell, tha se ky itinerar është tepër i nevojshëm për të përballuar krizën ushqimore globale të shkaktuar nga lufta. Kundër vendimit të Moskës është shprehur dhe …

Read More »