Tag Archives: Edi Rama Kovaçevskin

Vuçiç pas telefonatës me Ramën dhe Kovaçevskin: Një Ballkan i hapur do të thotë paqe, së bashku jemi më të fortë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe kreu i qeverisë së Maqedoni së Veriut, Dimitar Kovaçevski kanë zhvilluar një bisedë të hapur telefonike me njëri-tjetrin. Përmes një postimi në Instgram, Vuçiç ka zbardhur detaje nga biseda ku thekson se në fokus ka qenë Ballkani i Hapur. Sipas tij një Ballkan i Hapur do të thotë paqe, …

Read More »