Tag Archives: duan ulje taksash

Rritja e çmimeve/ Qytetarët ankohen në tregje, duan ulje taksash

Sipas Institutit të Statistikave INSTAT, produktet që janë shtrenjtuar më shumë krahasuar me një vit më parë janë nëngrupi I zarzavateve, I pasuar nga nëngrupet “Vaj dhe Yndyrna”, “Bukë dhe Drithëra”, “Fruta” etj. Qytetarët: 3000 lekë të vjetra speci i kuq. Po njëherë do ta marrësh dreqi e mori. Kastraveci 1700, kungulli 2000 lekë, patatja ka shkuar në 1000 lekë, 1800 …

Read More »