Tag Archives: denoncimi i PD

Njoftoi dorëheqjen, Bllako nuk ka dorëzuar zyrtarisht mandatin, denoncimi i PD

SPAK dorëzoi dje pranë Kuvendit kërkesën për autorizim për arrestimin e deputetit socialist Alqi Bllako,pasi ky i fundi u përfshi në aferën e inceneratorit të Fierit. Bllako akuzohet për veprat penale “Shpërdorim detyre” dhe “Korrupsion pasiv i funksionarëve të lartë shtetërorë ose të zgjedhurve vendorë”. Bllako ka favorizuar kompaninë koncensionare “Integrated Technology Ëaste Treatment”, kundrejt përfitimit të parregullt, në shumën …

Read More »

Denoncimi i PD: 276 mln euro borxh i fshehur për shqiptarët, provë e qartë e abuzimeve

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku deklaroi se 276 milionë euro është borxhi i fshehur për fushatën e rindërtimit për të blerë zgjedhjet me paratë e buxhetit.Përmes një postimi në ‘Facebook’ demokratja thekson se kjo shifër kaq e lartë është krijuar si rrjedhojë e kontratave të pa studiuara në lidhje me rindërtimin. POSTIMI I PLOTË 276 mln euro të tjera …

Read More »

“130 milion euro tendera”, denoncimi i PD: Skema e korrupsionit të Ramës e Ballukut me 7 tendera në Unazën e Tiranës

TIRANË Partia Demokratike ka denoncuar sërish tenderat për ndërtimin e Unazës së Re në Tiranë. Nëpërmjet një postimi në Facebook, deputeti Helidon Bushati anëtar i Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese ka denoncuar në emër të PD, skemën e korrupsionit të Edi Ramës dhe ARRSH-së së Belinda Ballukut nëpërmjet 7 tenderave me vlerë 130 milion euro në Unazën e Tiranë. Më tej …

Read More »