Tag Archives: demokrateve

Arben Ristani: Nuk e harroj Salianjin me shkop në dorë kundër demokratëve, si ta vëmë ne tani atë kryetar grupi?

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani tha në një intervistë se nuk e harronte Ervin Salianjin me shkop në dorë kundër demokratëve. Ndërsa po fliste rreth qëndrimit të tij pro ose kundër Salianjit në grupin parlamentar, Ristani u shpreh se do të ishte pro një figure që shfaqet me gjithë personalitetin dhe cilësitë e duhura siç e meriton një grup …

Read More »

Zgjedhjet e mesmandatit në SHBA: Biden feston suksesin e demokratëve

Amerikanët prisnin me padurim rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të mesmandatit në SHBA të enjten, derisa presidenti Joe Biden festoi atë që ai tha se ishte suksesi i partisë së tij në mbrojtjen nga një “valë e kuqe” republikane. “Kjo nuk ndodhi,” tha 79-vjeçari Biden në një konferencë shtypi të mërkurën në fjalimin e tij të parë që nga mbyllja e …

Read More »